Jak w szybki i skuteczny sposób zdystansować się od tego co odczuwamy lub myślimy?

Najskuteczniejszym dla mnie sposobem na zdystansowanie się od swoich myśli i uczuć jest postrzeganie siebie w 3 osobie. W ten sposób nie identyfikuję się z tym co teraz myślę lub czuję. Kiedy pozwalam sobie spojrzeć na siebie z innej perspektywy, to automatycznie uwalniam się od osądzania i krytykowania siebie za to co na przykład zrobiłem, powiedziałem lub pomyślałem: Mariusz rozlał szklankę wody. Mariusz powiedział coś dziwnego. Mariusz podjął nieprzemyślaną decyzję. 

Jest to bardzo proste ćwiczenie, które w szybki sposób jest w stanie przerwać strumień negatywnych myśli.

Najlepiej byłoby gdybyś podjął decyzję o mówieniu do siebie w 3 osobie przez jeden dzień – oczywiście w myślach, ponieważ inne osoby mogłyby to różnie interpretować 😉 . Jeżeli Ci się to nie uda, to nie ma problemu. Ważne jest, aby stosować to ćwiczenie w momencie, kiedy oceniasz siebie lub swoje zachowanie.

Dodatkowo na koniec dnia możesz opowiedzieć sobie w 3 osobie wszystko to co doświadczyłeś tego dnia, na przykład: Mariusz wstał o 7:00 i poszedł do łazienki. Mariusz umył się i poszedł do kuchni. On zjadł śniadanie i wyszedł z domu. Mariusz spotkał znajomego o imieniu Marek. On rozmawiał z nim przez 15 minut. Mariusz zrobił zakupy w pobliskim sklepie. … itd … . 

Napisz jakie są Twoje doświadczenia w patrzeniu na siebie z innej perspektywy. Czy odczułeś/aś jakąkolwiek pozytywną zmianę.

Chcesz skutecznie i efektywnie zapanować nad swoimi „nieprzyjemnymi” myślami i emocjami? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na indywidualny kurs techniki uwalniania.

Najczęściej wyszukiwane frazy:

  zdystansować się, jak się zdystansować, jak zdystansować się do faceta, jak zdystansować się do życia, jak się zdystansować do faceta, zdystansować się od osoby, jak zdystansować sie od emocji

, , , , , ,

1 komentarz do Jak w szybki i skuteczny sposób zdystansować się od tego co odczuwamy lub myślimy?

 1. Dominik 10 marca 2013 at 22:09 #

  Nigdy nie myślałem o sobie w ten sposób w trzeciej osobie, to kolejna metoda która polepszy jakość mojego życia. Dzięki 😀

  Cały świat stworzony w mojej głowie daje mi piękne życie, a ja rozwijam się z dnia na dzień i podglądam przyszłość :)

  Wystarczy zmienić myślenie i ma się w życiu wszystko, czego się pragnie, dlatego trzeba wiedzieć kim się jest i robić to co chcę i lubię.

  Pozdrawiam
  Dominik ostatnio opublikował … Zarabianie przez Internet – praca dla ambitnych

Dodaj komentarz

CommentLuv badge