Jak w szybki i skuteczny sposób zdystansować się od tego co odczuwamy lub myślimy?

Najskuteczniejszym dla mnie sposobem na zdystansowanie się od swoich myśli i uczuć jest postrzeganie siebie w 3 osobie. W ten sposób nie identyfikuję się z tym co teraz myślę lub czuję. Kiedy pozwalam sobie spojrzeć na siebie z innej perspektywy, to automatycznie uwalniam się od osądzania i krytykowania siebie za to co na przykład zrobiłem, powiedziałem lub pomyślałem: Mariusz rozlał szklankę wody. Mariusz powiedział coś dziwnego. Mariusz podjął nieprzemyślaną decyzję. 

Jest to bardzo proste ćwiczenie, które w szybki sposób jest w stanie przerwać strumień negatywnych myśli.

Najlepiej byłoby gdybyś podjął decyzję o mówieniu do siebie w 3 osobie przez jeden dzień – oczywiście w myślach, ponieważ inne osoby mogłyby to różnie interpretować ;) . Jeżeli Ci się to nie uda, to nie ma problemu. Ważne jest, aby stosować to ćwiczenie w momencie, kiedy oceniasz siebie lub swoje zachowanie.

Dodatkowo na koniec dnia możesz opowiedzieć sobie w 3 osobie wszystko to co doświadczyłeś tego dnia, na przykład: Mariusz wstał o 7:00 i poszedł do łazienki. Mariusz umył się i poszedł do kuchni. On zjadł śniadanie i wyszedł z domu. Mariusz spotkał znajomego o imieniu Marek. On rozmawiał z nim przez 15 minut. Mariusz zrobił zakupy w pobliskim sklepie. … itd … . 

Napisz jakie są Twoje doświadczenia w patrzeniu na siebie z innej perspektywy. Czy odczułeś/aś jakąkolwiek pozytywną zmianę.

Chcesz skutecznie i efektywnie zapanować nad swoimi „nieprzyjemnymi” myślami i emocjami? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na indywidualny kurs techniki uwalniania.

Najczęściej wyszukiwane frazy:

  zdystansować się, jak się zdystansować, jak zdystansować się do faceta, jak zdystansować się do życia, jak sie zdystansowac do faceta, zdystansowac sie do kogos, jak zdystansowac sie do siebie, jak zdystansowac sie, jak sie zdystansowac w stosunku do faceta

, , , , , ,

1 komentarz do Jak w szybki i skuteczny sposób zdystansować się od tego co odczuwamy lub myślimy?

 1. Dominik 10 marca 2013 at 22:09 #

  Nigdy nie myślałem o sobie w ten sposób w trzeciej osobie, to kolejna metoda która polepszy jakość mojego życia. Dzięki :D

  Cały świat stworzony w mojej głowie daje mi piękne życie, a ja rozwijam się z dnia na dzień i podglądam przyszłość :)

  Wystarczy zmienić myślenie i ma się w życiu wszystko, czego się pragnie, dlatego trzeba wiedzieć kim się jest i robić to co chcę i lubię.

  Pozdrawiam
  Dominik ostatnio opublikował … Zarabianie przez Internet – praca dla ambitnych

Dodaj komentarz

CommentLuv badge