Jak w szybki i skuteczny sposób zdystansować się od tego co odczuwamy lub myślimy?

1
1067

Najskuteczniejszym dla mnie sposobem na zdystansowanie się od swoich myśli i uczuć jest postrzeganie siebie w 3 osobie. W ten sposób nie identyfikuję się z tym co teraz myślę lub czuję. Kiedy pozwalam sobie spojrzeć na siebie z innej perspektywy, to automatycznie uwalniam się od osądzania i krytykowania siebie za to co na przykład zrobiłem, powiedziałem lub pomyślałem: Mariusz rozlał szklankę wody. Mariusz powiedział coś dziwnego. Mariusz podjął nieprzemyślaną decyzję. 

Jest to bardzo proste ćwiczenie, które w szybki sposób jest w stanie przerwać strumień negatywnych myśli.

Najlepiej byłoby gdybyś podjął decyzję o mówieniu do siebie w 3 osobie przez jeden dzień – oczywiście w myślach, ponieważ inne osoby mogłyby to różnie interpretować 😉 . Jeżeli Ci się to nie uda, to nie ma problemu. Ważne jest, aby stosować to ćwiczenie w momencie, kiedy oceniasz siebie lub swoje zachowanie.

Dodatkowo na koniec dnia możesz opowiedzieć sobie w 3 osobie wszystko to co doświadczyłeś tego dnia, na przykład: Mariusz wstał o 7:00 i poszedł do łazienki. Mariusz umył się i poszedł do kuchni. On zjadł śniadanie i wyszedł z domu. Mariusz spotkał znajomego o imieniu Marek. On rozmawiał z nim przez 15 minut. Mariusz zrobił zakupy w pobliskim sklepie. … itd … . 

Napisz jakie są Twoje doświadczenia w patrzeniu na siebie z innej perspektywy. Czy odczułeś/aś jakąkolwiek pozytywną zmianę.

[hr]

[box type=”alert” style=”rounded” border=”full” icon=”empty”]

Chcesz skutecznie i efektywnie zapanować nad swoimi „nieprzyjemnymi” myślami i emocjami? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na indywidualny kurs techniki uwalniania.

[/box]

Najczęściej wyszukiwane frazy:

    jak się zdystansować, zdystansować się, jak zdystansować się do faceta, jak zdystansować się do życia, zdystansować sie do problemu, jak zdystansowac sie od problemow, facet sie zdystansowal, jak zdystansowac faceta, jak się zdystansować do pracy

1 KOMENTARZ

  1. Nigdy nie myślałem o sobie w ten sposób w trzeciej osobie, to kolejna metoda która polepszy jakość mojego życia. Dzięki 😀

    Cały świat stworzony w mojej głowie daje mi piękne życie, a ja rozwijam się z dnia na dzień i podglądam przyszłość 🙂

    Wystarczy zmienić myślenie i ma się w życiu wszystko, czego się pragnie, dlatego trzeba wiedzieć kim się jest i robić to co chcę i lubię.

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ