Co zrobić żeby mieć dobre samopoczucie?

9
1120
Technika uwalniania uczuć i emocji

Technika uwalniania uczuć i emocjiTwoje dobre samopoczucie jest w Twoich rękach. Nie ma tak trudnych sytuacji, których nie mógłbyś zmienić poprzez wybór odmiennych myśli. Jednak dokonywanie wyboru odmiennych myśli wymaga skupienia i praktyki. Jeżeli koncentrujesz myśli i myślisz, jak poprzednio, jeżeli masz takie same, jak poprzednio, przekonania, nic nie zmieni się w Twoim doświadczeniu. Trudno jest zmienić swoje samopoczucie jeżeli ciągle wybieramy coś negatywnego.

Proste kroki do lepszego samopoczucia.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie tego co myślimy i odczuwamy. Jeżeli to nam nie odpowiada to powinniśmy podjąć decyzję o uwolnieniu tego. Jak? Poprzez podjęcie decyzji o puszczeniu tego. Wyobraź sobie, że niechciane myśli i emocje znajdują się  w Twojej zamkniętej dłoni, którą wyciągnąłęś przed siebie.

Następnie zadaj sobie pytanie:

 • Czy mógłbym pozwolić temu odejść? Odpowiadasz sobie, Tak mogę!

Wtedy otwierasz swoją dłoń i patrzysz jak ta negatywna energia spada na dół i się rozpuszcza. Kiedy to zrobisz, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy mógłbym pozwolić sobie poczuć się rozluźnionym i zrelaksowanym? Tak mogę!
 • Czy mógłbym pozwolić sobie doświadczyć akceptacji siebie i obecnej chwili? Tak mogę!
 • Czy mógłbym pozwolić sobie otworzyć się na czystą bezwarunkową miłość? Tak mogę!
 • Czy mógłbym pozwolić sobie otworzyć się na radość i szczęście? Tak mogę!

Teraz zwróć swoją uwagę do środka i powitaj akceptację, bezwarunkową miłość, radość i szczęście. Pozwól temu zaistnieć, pozwól sobie to doświadczyć – otwórz się na to! 

Jeżeli tylko myślisz sobie: Chciałbym poczuć się lepiej, chciałbym teraz być radosnym. To uświadom sobie, że samo chcenie nic Ci nie da, trzeba być otwartym na to! Jak możesz otrzymać coś pozytywnego jeżeli trzymasz się kurczowo myśli, że źle się czujesz, że jest Ci ciężko, … . Pozwól odejść tym ograniczającym myślą i zrób miejsce na coś pozytywnego.

Wytrwałość i systematyczność – kluczem do dobrego samopoczucia!

Technika uwalniania negatywnych myśli i uczućNa początku może zająć Ci trochę czasu zanim nabierzesz wprawy w puszczaniu i otwieraniu się na coś lepszego. Mimo to nie poddawaj się, ćwicz i praktykuj to najczęściej jak tylko możesz. Dzięki temu będziesz w stanie szybciej i łatwiej dokonywać zmiany swojego samopoczucia.

Pamiętaj, skupiając się na czymś negatywnym podejmujesz decyzję o doświadczeniu jeszcze więcej tych negatywnych myśli i emocji. Skupiając się na czymś pozytywnym podejmujesz decyzję o doświadczeniu wolności, radości, szczęścia i miłości. Dzięki czemu podnosisz swoje dobre samopoczucie.

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz na czym się teraz koncentrujesz i jak się czujesz. Jeżeli to Ci nie odpowiada to uwolnij się od tego i wybierz pozytywne myśli i uczucia. Ty tu rządzisz i Ty tu podejmujesz decyzje! Jeżeli odczuwasz opór przed uwolnieniem jakiejś myśli lub emocji to skorzystaj z technik uwalniania opisanych w podręczniku.

[hr]

[box type=”alert” style=”rounded” border=”full” icon=”empty”]

Chcesz skutecznie i efektywnie zapanować nad swoimi „nieprzyjemnymi” myślami i emocjami? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na indywidualny kurs techniki uwalniania. Na początek możemy umówić się na bezpłatną rozmowę, na której odpowiem na Twoje pytania oraz zobaczysz jak będzie wyglądać nasz współpraca.

[/box]

Najczęściej wyszukiwane frazy:

  jak mieć dobre samopoczucie, dobre samopoczucie, coś na dobre samopoczucie, co zrobić żeby mieć lepsze samopoczucie, uwalnianie myśli, co zrobić żeby mieć dobre samopoczucie, co na dobre samopoczucie, co zrobic by miec lepszy słuch, co robic by miec dobre samopoczucie kl 6

9 KOMENTARZE

 1. Przydatna i prosta strategia. Jak zwykle, przełomowe jest uznanie, że coś jest w naszych rękach. Lubię też technikę „Licz swoje błogosławieństwa” (Yalom) czy prosty, wieczorny bilans dnia wg klucza, co dziś przeżyłem pozytywnego.

  • Każda metoda lub sposób jest dobra na poprawienie samopoczucia. Jeżeli mamy i korzystamy z kilku metod to jeszcze lepiej. Dzięki temu możemy dostosować się do każdej sytuacji i do każdego stanu emocjonalnego.

 2. Ten dzisiejszy artykuł, to strzał w dziesiątkę do etapu w którym się obecnie znajduję. Być może dla kogoś innego również ! Dziękuję Ci za Twoją pomoc i wsparcie. Niech dobry Bóg zawsze trzyma Cię za rękę, którą pomagając -wyciągasz od innych . Dziękuję raz jeszcze i wszelkiej przychylności Wszechświata Ci życzę 🙂

  • Witaj Agnieszko, cieszę się że ta metoda pomogła Ci w osiągnięciu dobrego samopoczucia. Im częściej będziesz to stosować tym częściej i szybciej będziesz mogła zmienić to jak się czujesz w danym momencie.

   Pozdrawiam i powodzenia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ